Nanášanie a dávkovanie tmelov a lepidiel

Plug&play nanášanie rôznych lepidiel, silikónov, butylov, tesnení či izolácií. Od mikrodávkovania až po nanášanie z barelov.

Automatické dávkovanie tmelov/iných materiálov pomocou cobota nie je vo svete kolaboratívnej robotiky žiadna novinka. Plug&Play systémy pre nanášanie rôznych druhov lepidiel, silikónov, butylov, tesnení, izolácií a pod. od firmy Aim Robotics vám dokážu výrazne zvýšiť vašu produktivitu.

Dávkovače hmôt Aim Robotics sú plne kompatibilné s cobotmi Universal Robots. Táto efektívna dvojica sa postará o rýchle, presné a jednoducho nastaviteľné dávkovanie tmelov, lepidiel a ďalších druhov hmôt.

Dávkovač Aim Robotics + UR cobot = booster vašej produktivity

Dávkovač Aim Robotics je možné jednoducho upevniť na cobota – toto riešenie umožňuje presné a spoľahlivé dávkovanie materiálov podľa stanovených špecifikácií

Vyššia produktivita, nižšia chybovosť

Vďaka elektricky riadenému procesu dávkovania je možné dosahovať maximálny výkon i maximálnu mieru spoľahlivosti. Cobot pracuje rýchlo a presne, v perfektnej spolupráci s operátorom (napr. cobot nanesie lepidlo, operátor zlepuje jednotlivé časti dokopy). Kombinácia robot + pracovník sa hodí aj pre časté zmeny (high mix, low volume), dokáže výrazne zvýšiť efektivitu procesu a znížiť chybovosť. 

Široké možnosti využitia

Kolaboratívny robot zvláda naozaj široké portfólio úloh – od mikrodávkovania striekačkou, cez dávkovanie z túb až po nanášanie vo veľkom z barelov. Dávkovače sú určené pre široké spektrum viskozít. Sú vhodné na dávkovanie tmelov, lepidiel, ale aj aj ďalších druhov hmôt (silikón, butyl, akryl, mazivo, polymér, izolácia…). 

Dávkovanie tmelov kolaboratívnym robotom
Dávkovanie a nanášanie kolaboratívnym robotom

Presnosť 

Dávkovače od Aim Robotics sú zárukou vysokej kvality konečného výsledku, hmoty nanášajú s naozaj vysokou presnosťou. Sú elektronicky riadené – eliminujú sa tak odchýlky, ktoré sú prirodzene prítomné pri manuálnom dávkovaní. Prietok a intenzitu je možné regulovať použitím vymeniteľných závitoviek s priemermi 5, 7.5 a 10 mm, vďaka ktorým môžete prispôsobiť parametre nanášania presne pre váš typ operácie a technológie.

Jednoduché nastavovanie

Ak ide o nastavovanie, prioritou spoločnosti Aim Robotics je jednoduchosť. Systém Plug&Play vám v mnohom uľahčí prácu, program viete jednoducho zostrojiť do niekoľkých minút od zapojenia. Následné doprogramovanie či korekciu programu zvládnete aj bez predchádzajúcich znalostí o programovaní či robotike. 

Vďaka AimPath môžete cobotovi jednoducho nahrať trasu, bez akéhokoľvek zdĺhavého programovania

Flexibilita a univerzálnosť

Kolaboratívneho robota rýchlo prenastavíte na inú úlohu, hodí sa preto aj pre časté zmeny. Navyše, cobot predstavuje univerzálne riešenie – viete ho využiť pre rôzne druhy aplikácií. V prípade vykonávania viacerých úloh jedným cobotom doplníme pracovisko o automatickú výmenu nástrojov. Cobota môžete podľa potreby presunúť aj na úplne iné pracovisko (skrutkovanie, odihlovanie, odoberanie a ukladanie dielov…). 

→ Coboty nepotrebujú svoj vlastný ohraničený priestor oddelený od operátorov. V porovnaní s konvenčnými automatizovanými systémami sú kompaktnejšie, flexibilnejšie, nevyžadujú rozsiahle nastavovania a majú nižšie náklady na implementáciu a údržbu. Kolaboratívne roboty sú vybavené softvérom a senzormi, ktoré im umožňujú bezpečne a efektívne pracovať v blízkosti ľudí.

V rámci dodávky vám pripravíme celé pracovisko vrátane stola, robota a integrácie pre vhodný typ dávkovania (alebo jednoducho cobota UR doplníme do vášho existujúceho pracoviska). Samozrejmosťou je prípadné prepojenie s PLC a komunikácia s inými zariadeniami – vďaka tomu je možné plne automatizovať všetky pohyby tak, aby sa nenarušil výrobný proces.

Odbremenenie pracovníkov

Manuálne dávkovanie tmelov či iných hmôt je pre zamestnancov často náročné – práca je monotónna a repetitívna. Automatické systémy umožnia zamestnancom venovať sa príjemnejším a zaujímavejším pracovným úlohám.

Trasu nahrajte jednoducho vďaka AimPath

S AimPath naučíte svojho robota trajektóriu len v troch krokoch:

  1. kliknite na „Record“ 
  2. pohybujte robotom tak, ako chcete, aby išiel on sám
  3. prehrajte zaznamenanú trasu

To je všetko! AimPath vám pomôže ušetriť veľa času, najmä pri neobvyklých trasách. Žiadne ďalšie komponenty, ako napr. externé snímače, nie sú potrebné. 

AimPath nemusíte využívať len na dávkovanie a nanášanie hmôt. Poslúži vám pri širokej škále aplikácií, ako napr. zváranie, brúsenie a leštenie.

Aim TCP – nástroj pre automatickú kalibráciu 

Aim TCP zabezpečuje konzistentnosť procesu po výmene špičiek

Vďaka správne nastavenému TCP (stredný bod nástroja) si robotické rameno zachováva presnosť a konzistentnosť. Pri nesprávnom nastavení robota môže dochádzať k plytvaniu – materiálom, časom i peniazmi. Z tohto dôvodu vyvinula spoločnosť Aim Robotic nástroj na automatickú kalibráciu – Aim TCP. 

Aim TCP predstavuje perfektný doplnok na automatickú kalibráciu dávkovacích (alebo aj zváracích) aplikácií. Zabezpečuje maximálnu presnosť s opakovateľnosťou 0,02 mm, kalibruje 3 osi súčasne. V prípade nesprávneho nastavenia automaticky upraví TCP.

Dávkovanie a nanášanie s Aim robotics

Plug&play systémy na nanášanie lepidiel, silikónov, tesnení a pod. od Aim Robotics sa mimoriadne jednoducho programujú. V rámci dodávky Vám pripravíme celé pracovisko alebo doplníme cobota do vášho existujúceho pracoviska.

čitať viac

Riešenia robotiky

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás