Ready-made robotická bunka pre vstrekolisy a ukladanie plastových dielov s UR10e a Pickit3D

Andrej Bielik

08/18/21

automotive | balenie | Nezaradené | obsluha strojov | Stimba | uvodna-stranka

Moico je cobot určený pre injection molding. V Stimba nasadzujeme coboty s 3D kamerami Pickit3D k vstrekolisom od roku 2018. Každú aplikáciu pripravíme na vybranú rodinu výliskov a spôsob ukladania.

Premiestniteľné riešenie pri vstrekolisy | kolaboratívna obsluha

Väčšina vstrekolisov vo firmách má síce implementovaného jednoduchého robota, avšak ten ukladá diely len na dopravníkový pás.

Moico by Stimba | Ukážka aplikácie s Universal robots UR10e, Pickit 3D, plochými a tvarovanými plastovými dielmi | pre vstrekolisy

Obsluha musí diely často označiť, skontrolovať, niekedy ešte osadiť pinmi a podobne. Mnoho dielov je však určených na intralogistiku a ďalšie úkony ako lakovanie, či montáž. Tieto diely môže pohodlne odoberať a ukladať do balenia kolaboratívny robot s 3D kamerou.

Robotické odoberanie lesklých plochých čiernych dielov v 3D priestore s Pickit3D | vstrekolisy | obsluha plastikárenských strojov
Robotické odoberanie lesklých plochých čiernych dielov v 3D priestore s Pickit3D | vstrekolisy | obsluha plastikárenských strojov

Bunky sú presunuteľné od jedného pásu k druhému a fungujú autonómne bez kalibrácie, prepájania so vstrekolismi.

Integrované riešenie mnohých prevádzkových situácii

Mnoho prevádzkových situácii ako sú odlesky zo svetiel a svetlíkov sú vyriešené rôznymi uhlami snímania, či kontrastnými podložkami na stoloch.

vstrekolisy
Ukladanie plastových dielov kolaboratívnym robotom UR10e s Pickit 3D a OnRobot RG2 gripprom do KLT

Moico sa po nechcenom náraze do predmetov, či obsluhy hneď zastaví a sám zreferuje. V prípade nutnosti reštartu sa sám zorientuje v priestore a automaticky zaujme východziu polohu.

Ukladanie dielov do 4 KLT, Eco Pack, prípadne do stojanov

Bunku štandardne dodávame vo vyhotovení pre 4 KLT, takže poskytne zásobu pre ľavé aj pravé diely.

vstrekolisy
Moico je presunuteľná robotická bunka. Jednoducho prisuniete k stolu za dopravníkovým pásom a Moico zakladá diely do KLT.

Výlisky je možné ukladať do prázdnych KLT alebo s pevnými textilnými vložkami ako na videu. V Stimba máme skúsenosti s pokročilou paletizáciou krabíc s naším Palco cobotom. https://www.stimba.sk/paletizacny-cobot-palco-v-hopi-skusobna-prevadzka/

Preto ponúkame aj vyhotovenie pre EcoPack alebo neštandardné balenia (napríklad stojany), vrátane ukladania preložiek.

Riešenie ďalších procesov a kontrola dielov s AI

Ako doplnkové technológie môžu byť použité rôzne spôsoby označovania dielov razítkami, laserom, či nálepkami.

Pokročilejšie a komplexné aplikácie môžu použiť pokročilé technológie kontroly kvality s podporou umelej inteligencie. V tomto prípade pooužíva dodatočnú kameru. Softvéru ukážete niekoľko desiatok OK a NG produktov. AI sa naučí identifikovať chyby, stále sa učí a čoraz spoľahlivejšie rozpoznáva nedostreky, prestreky, pomaranče, škrabance, prachové častice a podobne.

Konečné riešenie závisí aj od miery potrebného detailu, veľkosti a typu plochy, či cyklového času k dispozícii. Pre veľmi detailnú kontrolu používame okrem AI softvéru aj kamery s vysokým rozlíšením štruktúrované osvetlenie, či vysokovýkonné priemyselné počítače. T.j. môžeme pripraviť riešenia s 2 Mpx kamerou aj 20Mpx kamerou.

Využitie umelej inteligencie s Pekat Vision pre detekciu OK a NG dielov

Leštenie, brúsenie, odihlovanie cobotom

Pre post procesing využívame technológie pre odstránenie zvyšného materiálu po vtokoch, či brúsenie a leštenie plôch a skrutkovanie. Tieto môže kvôli cyklovému času vykonávať druhý kolaboratívny robot.

https://www.youtube.com/watch?v=yhq90S2BOF8&feature=emb_imp_woyt
Nordbo robotics riešenie intuitívneho učenia dráh s 3D joystickom

www.nordbo-robotics.com

Nordbo robotics riešenie intuitívneho učenia dráh s 3D kamerou s umelou inteligenciou a aktívnym prítlakom

Kamery Pickit3D – intuitívny interface, spoľahlivosť a robustnosť riešenia

Pickit3D patrí medzi lídrov v 3D vision. Medzi výhody patrí do detailu prepracovaný intuitívny interface, možnosť učiť nové diely nielen pomocou CAD ale aj vytvorením 3D snímok, či použitím umelej inteligencie pri rozpoznvaní špecifických clustrov. www.pickit3D.com

vstrekolisy
Mobilné riešenie s fixnou 3D kamerou Pickit3D, prepolohovaním na 3D slideri a ukladaním 2 dielov do každého okienka.

Aplikácie klipov v automotive

Spolupracujeme s výrobcom technológie identifikácie a triedenia klipov najnovšej generácie. Pracuje na základe vibračných dosiek a presnej identifikácie kamerovým systémom. Dosahuje sa tak podstatne vyššia spoľahlivosť a životnosť riešenia ako pri klasických vibrákoch. Okrem toho je riešenie univerzálne a dokonca umožňuje triediť až 3 typy klipov, alebo dielov naraz vo veľkosti od 1mm až teoreticky do 300mm.

vstrekolisy
Identifikácia a nasadenie klipov robotom. Podľa možností cyklového času riešené pomocou Moico, alebo druhého robota

Pre viac info volajte / píšte:

Andrej Bielik | +421 907 414 389 | bielik@stimba.sk | https://www.linkedin.com/in/andrej-bielik/

Prihláste sa na odber noviniek

* indicates required

Intuit Mailchimp

Súvisiace články

všetky články

Súvisiace videá

všetky videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás