OnRobot uvádza prvé nové produkty od svojej fúzie

Na veľtrhu Automatica 2018 firma prezentuje nové oblasti aplikácií kolaboratívnej robotiky, vrátane produktov bývalých firiem OptoForce a Perception Robotics

Polyskin Tactile Gripper 2_nowatSpoločnosť OnRobot, globálny dodávateľ koncových nástrojov pre kolaboratívne roboty, prezentuje na veľtrhu automatica 2018 po prvý raz od svojho spojenia s firmami OptoForce and Perception Robotics nové produkty. Gecko Gripper, Polyskin Tactile Gripper, RG2-FT a upgradovaný produktový rad HEX, postavený na technológii OptoForce, sú zamerané na nové oblasti aplikácií kolaboratívnych robotov a zároveň na ešte jednoduchšej implementácii. OnRobot týmto uvedením ešte viac posilňuje svoju pozíciu inovatívneho poskytovateľa širokého spektra aplikácií na rýchlo rastúcom trhu.   

Novovytvorená spoločnosť OnRobot predstavuje na veľtrhu tri nové produkty a technický upgrade. „Kolaboratívne roboty majú potenciál stať sa všeobecným štandardom v priemyselnej automatizácii,“ povedal Enrico Krog Iversen, výkonný riaditeľ OnRobot. „Chceme k tomu prispieť a otvoriť potenciál prostredníctvom ešte jednoduchšieho nasadenia kolaboratívnych aplikácií a rozšírením do úplne nových oblastí využitia. To je základná myšlienka stojaca za všetkými našimi produktmi, ktorú prezentujeme na tohtoročnom veľtrhu Automatica.“RG2- FT_nowat

Inovatívne uchopovanie s prísavnou technológiou od NASA

Napríklad uchopovač „Gecko Gripper“ ponúka kompletne nový prístup. Bol vyvinutý start-upovou firmou Perception Robotics, ktorá je teraz súčasťou OnRobot. Inšpirácia k vytvoreniu tohto modelu pochádza z prírody a využíva rovnaký jav ako chodidlo gekona: milióny jemných vlákien sa priľnú na povrch predmetu a vygenerujú tzv. van der Waalsove sily. Technológia „Gecko Gripper“ pochádza z konceptu, ktorý bol pôvodne vyvinutý v laboratóriách NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL) a spoločnosť OnRobot ju teraz prináša na trh vo forme hotového produktu.

Unikátne a rýchle riešenie eliminuje potrebu vákuových uchopovačov, ktoré obsahujú systémy stlačeného vzduchu, na manipuláciu s rozmernými a plochými objektmi. Na rozdiel od vákuových uchopovačov dokáže Gecko Gripper bez akýchkoľvek problémov manipulovať aj s perforovanými či poréznymi predmetmi, ako sú napríklad dosky plošných spojov. Uchopovač je kompatibilný s robotickými ramenami Universal Robots a Kawasaki. Mieru inovácie ocenili tiež na veľtrhu Automatica, na ktorom je produkt zaradený medzi troch finalistov tohtoročných IERA Award.

Citlivejšia manipulácia

„Polyskin Tactile Gripper“ taktiež pochádza z inovačnej dielne Perception Robotics. Riešenie sa špecializuje na citlivé uchopovanie: oba prsty uchopovača môžu byť individuálne prispôsobené a integrujú hmatové senzory na špičkách prstov. Uchopovač tak dokáže presne odmerať podmienky na povrchu predmetu a podľa toho nastaviť uchopovací proces. To je veľmi prínosné hlavne pri práci s krehkými či nepravidelnými predmetmi. Polyskin Tactile Gripper je tiež kompatibilný s ramenami Universal Robots a Kawasaki.

Uchopovač na presnú montáž

Popri už skôr ohlásenom uchopovači RG2 uvádza OnRobot aj jeho variáciu RG2-FT, ktorá obsahuje senzory sily a torzie a senzor na priblíženie pre presnú detekciu objektov. Uchopovač deteguje hrozbu vyšmyknutia sa predmetu ešte skôr, než sa tak stane, čo zvyšuje úroveň bezpečnosti ako pre pracovníkov, tak pre manipulovaný predmet. Model uchopovača je vhodný hlavne na presnú montáž a je kompatibilný s ľahkými robotmi od Universal Robots a KUKA.

Rýchla inštalácia senzorov

HEX-E__nowatProduktový rad senzorov sily a torzie HEX od OnRobot postavený na technológii OptoForce síce nie je úplne nový, avšak obsahuje významné technické inovácie. Tie sú zamerané predovšetkým na rýchlejšiu a jednoduchšiu inštaláciu a manipuláciu so senzormi. Upevnenie senzora je teraz o 30 % rýchlejšie, čiastočne vďaka ochr

ane proti preťaženiu zabudovanej do senzora, ktorý sa už teraz nemusí vyberať a opätovne upevňovať pri jeho pripájaní k robotickému ramenu. Hmotnosť senzora tým navyše mohla byť znížená o 20 %. Nový, vylepšený tesniaci krúžok tiež lepšie chráni produkty HEX proti prachu či vode v pracovnom prostredí.

Zdroj: TouchIT

AUTOR: PUBLIKOVANÉ: