2. IPA: Robotika pre stredné a malé podniky – foto

Andrej Bielik

02/8/18

Stimba | výstavy

Druhý celodenný seminár s IPA Slovakia: Robotika pre stredné a malé firmy máme úspešne za sebou. Limit 30 účastníkov bol naplnený krátko po otvorení prihlasovania. Ďalší termín bude predbežne až 6.júna. Skrátenú, 2-3 hod. verziu vieme zorganizovať však aj u Vás pre Váš tím.

Pre zúčatnených sa otvorili nové praktické obzory – ako a kedy je zmysluplné, ako je prakticky a ľahko možné nasadiť kolaboratívnu robotiku. Prečo je spolupráca človek-kobot efektívnejšia ako keď pracujú samostatne. Ako je to s bezbečnosťou kolaboratívnych robotov a pracovísk. Ako je variabilne možné pristupovať ku kalkulácii návratnosti. Prečo vlastne kolaboratívne roboty nasadzovať a podobne.

V poobednej časti sme so 4 robotmi Universal Robots UR3, UR5 a UR10 predviedli praktické ukážky. Stimba je integrátorom a budovateľom kolaboratívnych robotických pracovísk. Všetci si mohli vyskúšať jednoduchosť programovania, ukázali sme si ako jednoducho sa ním dajú riadiť viaceré procesy a jednoúčelové zariadenia.

Prišli nás navštíviť aj kolegovia z Budapešti od výrobcu senzorov sily OptoForce, ktorí kobotom dali zlepšený zmysel pre „hmat“, podstatne zjednodušujú komplikované aplikácie a otvárajú nové možnosti.

Ďakujeme všetkým za zaujímavo strávený deň, rozhovory a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

IMG_3871 IMG_3874 IMG_3872 IMG_3875 IMG_0008 IMG_0014 IMG_0010 IMG_0002

Prihláste sa na odber noviniek

* indicates required

Intuit Mailchimp

Súvisiace články

všetky články

Súvisiace videá

všetky videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás