Fortaco | bodové zváranie kabín s UR20 a EWM | workshop

Fortaco v Holíči má skvelý tím. Atmosféra počas workshopu bola plná nadšenia a kreativity. Manažment aj zvárači sami vytvorili zvary.

Fortaco vyrába kabíny. Sú v tom naozaj dobrí. Malosériová až kusová výroba. Komplexné zvarence. Prípravky pre ručné zváranie.

Otvorili sme nové obzory ako využiť potenciál novej generácie robotiky pri zváraní. Ktorý sa už osvedčil v mnohých firmách aj na Slovensku.

Základom je využiť nepokrytý potenciál pri zváraní rôznych podzostáv. Ukázali sme si prístup k ultra rýchlemu učeniu bodových zvarov a heftov.

Skrátenie času učenia bez znalosti robotiky a programovania. T.j. stáva sa zmysluplným využitie robota aj pre maličké výrobné dávky.

Jednoducho okolo Universal robots UR20 (dĺžka ramena 1750mm) vytvoríte niekoľko pracovných zón.

Na zváracom stole, či priblížených manuálnych polohovadlách ako na videu. Zvárač sa venuje príprave materiálu, kým kobot za prenosnou clonou zvára inú zostavu.

Smooth robotics prišli začiatkom roka s vylepšenou tvorbou bodových zvarov. Softvér dopočíta rôzne pohyby a prechody medzi zvarmi automaticky.

Bez dotyku teachpendantu ich vytvoríte 3-6 za minútu. Niektoré zvarence ich potrebujú pred heftovaním / zváraním aj 50 – 100 a viac.

Nám samotné učenie 60 bodov trvalo do 20 minút. Zvárač mi vysvetľoval čo robiť, označoval miesta a následne sme naučili zvary a pohyby okolo svoriek.

Na trhu chýbajú zvárači a tým čo máme treba uvoľniť ruky na odbornú prácu.

Naozaj sa veľmi teším na opätovné stretnutia vo Fortacu. Nové technológie kolaboratívneho zvárania menia prístupy všade vo svete. Rýchlym tempom.

#welding #cobot #UR20 #zvaranie

Prihláste sa na odber noviniek

* indicates required

Intuit Mailchimp

Súvisiace videá

Sme pripravení
na akékoľvek výzvy

V Stimbe sme pomocou kolaboratívnych robotov Universal robots našli riešenia na mnohé problémy automatizácie. Naše riešenia nájdete v rôznych odvetviach priemyslu, svojím prístupom sú často netradičné a prelomové. Prinášame robotiku bližšie k ľuďom.

Ak sa chcete o kolaboratívnej robotike dozvedieť viac, ozvite sa nám. Radi vám predstavíme vaše možnosti!

kontaktujte nás